“Nie taki wilk straszny, jak go malują” – spotkanie informacyjne

„Nie taki wilk straszny, jak go malują” – są coraz bliżej ludzi i coraz częściej je widać w Karkonoszach, ale czy trzeba się ich bać?

Wszyscy o wilkach słyszą, ale tylko nieliczni mieli okazje je widzieć na żywo. W związku z tym wokół wilka narosło wiele opowieści i legend, które często nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Zbliża się zima, a więc czas, gdy wilki zbierają się w stada. Czy to oznacza, że od grudnia do marca na leśnych ścieżkach będziemy spotykać już całe wilcze watahy?

Już w czwartek, 23 listopada 2023 o godz. 10 w jeleniogórskiej Galerii Sudeckiej (I piętro, obok Kina Helios) odbędzie się spotkanie, podczas którego lek. wet. Dorota Węglińska z Gabinetu Weterynaryjnego „Duże i Małe”, Waldemar Leszczyński „Psicholog” – trener psów, behawiorysta, wieloletni opiekun i hodowca Wilczaków czechosłowackich Leszek Kożdoń ze swoim psim towarzyszem (najbliższy kuzyn wilków) oraz przedstawiciel Karkonoskiego Parku Narodowego, postarają się odczarować wizerunek wilków, przekazując merytoryczne i praktyczne informacje na temat tych pięknych drapieżników.

Rozmowy będą m.in. o tym, jak zachować się podczas spotkania z wilkiem lub watahą, co zrobić, gdy zbliżają się do gospodarstwa domowego, gdzie najczęściej można spotkać wilki, jakimi ścieżkami wędrują, czego szukają i co je może przyciągać, a co płoszyć.

Share

Zobacz inne