Nie ma zagrożenia z powodu pożaru wysypiska w Lubawce

Dzisiejszej nocy na  terenie Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów przy ul. Zielonej 30 w Lubawce należącym do Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej „Sanikom” spółka z o.o. doszło do pożaru, o czym informowaliśmy wcześnie rano.

Zapaliły się  zgromadzone na składowisku odpady wielkogabarytowe.  Dzięki sprawnej interwencji pożar został ugaszony.

Zakończył się również pomiar czystości powietrza wykonany przez Jednostkę Specjalistyczną Państwowej Straży Pożarnej z Wrocławia. Badanie nie wykazało skażenia środowiska. Nie ma zagrożenia dla zdrowia i życia mieszkańców.

Burmistrz Miasta Lubawka Ewa Kocemba dziękuje strażakom biorącym udział w akcji gaszenia pożaru zaistniałego na terenie Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów  Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej  „SANIKOM”  Spółka z o.o. przy ul. Zielonej w Lubawce. Dzięki Waszemu poświęceniu, odwadze i służbie dla społeczeństwa podczas prowadzonych działań ratowniczo-gaśniczych, udało się do minimum ograniczyć skutki dzisiejszego zdarzenia.

W akcji brały udział jednostki:

– Ochotniczej Straży Pożarnej  w Marciszowie – jeden zastęp,
– Ochotniczej Straży Pożarnej w Pisarzowicach – jeden zastęp,
– Ochotniczej Straży Pożarnej w Ptaszkowie – jeden zastęp,
– Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzeszowie – dwa zastępy,
– Ochotniczej Straży Pożarnej w Chełmsku Śląskim – dwa zastępy,
– Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubawce – dwa zastępy.

Działania prowadzone były pod dowództwem Państwowej Straży Pożarnej w Kamiennej Górze (cztery zastępy)  przy wsparciu Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu (trzy zastępy).

Fot. Centrum Zarządzania Kryzysowego

Share

Zobacz inne

Leave a Comment