Nie chciała oddać skradzionego towaru. Odpowie za kradzież rozbójniczą

Policjanci zatrzymali kobietę, która podejrzana jest o kradzież rozbójniczą. Kobieta w jednym ze sklepów ukradła figurkę za 6 zł, a następnie nie chciała jej oddać. W celu utrzymania łupu użyła przemocy. Pracownikom sklepu udało się ją zatrzymać, a następnie przekazać w ręce policji. Teraz odpowie ona za kradzież rozbójniczą, za co grozić jej może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 38-letnią kobietę podejrzaną o kradzież rozbójniczą.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło 19 października br. w jednym z jeleniogórskich sklepów. Kobieta ukradła figurkę za 6 zł. Zauważyła to jedna z pracownic, która  chciała jej odebrać towar. Jeleniogórzanka jednak nie zamierzała  oddać łupu, zaczęła się szarpać i ją ugryzła. Ponadto groziła pracownikom pozbawieniem życia.

Jeleniogórzanka została zatrzymana przez pracowników sklepu, a następnie przekazana policjantom, którzy zostali powiadomieni o zdarzeniu.

38-latka została zatrzymana w policyjnym areszcie. 21 października br. kobieta została doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, gdzie przedstawiono jej zarzut kradzieży rozbójniczej. Za popełnione przestępstwo grozić jej może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator wobec podejrzanej zastosował dozór policyjny, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych oraz zakaz opuszczania kraju.

Źródło: Policja Jeleniogórska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment