Nie będzie ułatwień dla niepełnosprawnych przy przejściu drogowo-kolejowym

Gospodarz przejścia drogowo-kolejowego przy ul. Jeleniogórskiej nie zezwolił na poprawę jego dostępności dla osób niepełnosprawnych poruszających na rowerach.

Przypominamy, że w lipcu br. przy przejściu drogowo-kolejowym znajdującym się przy ul. Przemysłowej w Kamiennej Górze odbyło się spotkanie w sprawie budowy przejazdu przez torowisko dla osób niepełnosprawnych, które korzystają ze ścieżki rowerowej na odcinku ul. Jeleniogórska – ul. Przemysłowa. W spotkaniu udział wziął m.in. przedstawiciel PKP PLK, o czym informowaliśmy tutaj.

Wówczas według przedstawiciela PKP PLK barierki mogły być rozstawione w sposób umożliwiający przejazd osobom niepełnosprawnym przez torowisko.

Na wniosek radnych i mieszkańców w tej sprawie urząd miasta w Kamiennej Górze zwrócił się do spółki PKP PLK, która zarządza linią kolejową Kamienna Góra – Lubawka.

Niestety PKP PLK nie widzi możliwości udostępnienia przejścia kolejowo-drogowego dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na rowerach rehabilitacyjnych, specjalistycznych rowerach trójkołowych, rowerach typu handbike, itp.

Po wizji w terenie kolejarze nie zezwolili na dokonanie zmian w rozstawie balustrad w obrębie przejścia. Z uwagi na bezpieczeństwo nakazano ustawienie dodatkowych balustrad po obu stronach.

Głównym celem ich lokalizacji jest wymuszenie zejścia z roweru i przeprowadzenia go na drugą stronę przejścia, tak aby nie doszło do wjazdu pod pociąg.

Zobacz inne

Leave a Comment