NeuOberschlesien w Świdnicy

Dnia 16 marca 2018 roku o godz. 20:45 w świdnickim klubie Bolko (pl. Grunwaldziki  11) odbędzie się koncert zespołu NeuOberschlesien, znanego wcześniej jako Oberschlesien, który w 2012 roku znalazł się w finale Must Be The Music. Podczas rozgrywki finałowej, zgromadzili największą publiczność w historii programu. Numer „JO CHCA” przygotowany specjalnie na potrzeby programu, cover niemieckiej grupy „Rammstein”, do tej pory jest jednym z rozpoznawalnych utworów wykonywanych przez zespół.

W lutym 2017 roku w zespole zostały dokonane zmiany organizacyjne i personalne. Do składu dołączył Filip Oczkowski – perkusja. Efektem podjętych decyzji jest zmiana nazwy zespołu na NeuOberschlesien.

Zespół w kilka lat wypracował tzw. „modę na śląskość”. Frontman zespołu Michał Stawiński obdarzony niezwykłą barwą głosu, olbrzymią charyzmą na scenie bezkompromisowo zdobywa koncertową publiczność. Jest autorem tekstów, mocnych i dosadnych, pisanych w bliskiej jego sercu gwarze śląskiej; tekstów, które na długo pozostają w pamięci słuchacza.

Bilety dostępne w Informacji Turystycznej i sieci Ticketpro.
Przedsprzedaż 35 zł., dzień koncertu 45 zł.

Fot. Facebook NeuOberschlesienShare

Zobacz inne

Leave a Comment