Narkotykowi przestępcy zatrzymani

Ukazał się oficjalny komunikat KPP w Kamiennej Górze dotyczący zatrzymania, do jakiego doszło 3 czerwca br., o którym informowaliśmy tutaj.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji, funkcjonariuszami KMP w Jeleniej Górze oraz funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej, przeprowadzili realizację sprawy, w wyniku której zatrzymano na terenie powiatu kamiennogórskiego łącznie 7 osób.

Zatrzymani działali w grupie przestępczej trudniącej się m.in. wprowadzaniem w obrót znacznej ilości środków odurzających. Zabezpieczono mienie w postaci mieszkania, 2 pojazdów oraz dużej ilości przedmiotów wartościowych, które zostało nabyte w wyniku działalności przestępczej na kwotę około 240 tys. złotych. W trakcie realizacji zatrzymano również osobę poszukiwaną, jak i zabezpieczono automaty do gier hazardowych w jednym z kasyn, mieszczących się na terenie Kamiennej Góry. Osoby, które stanowiły trzon grupy przestępczej, zostały tymczasowo aresztowana na wniosek Prokuratury Rejonowej w Kamiennej Górze na okres trzech miesięcy, z zarzutami wprowadzania w obrót znacznej ilości środków odurzających. Sprawa jest rozwojowa. Śledztwo prowadzą funkcjonariusze wydziału kryminalnego KPP w Kamiennej Górze. Sprawcy za swoje czyny będą odpowiadali przed sądem, grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Kamienna Góra
Asp. szt. Marta Nieć Wierzbicka

Wideo z akcji zatrzymania
Galeria z akcji zatrzymania

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment