Najlepsze odżywki i suplementy przy intensywnym treningu

Intensywne treningi wymagają dostarczania do organizmu wzmożonych ilości różnego rodzaju substancji odżywczych, które w takich sytuacjach muszą być dostarczane za pomocą odżywek i suplementów. Ich ilości są często tak duże, że po prostu w obliczu nawet najbardziej zbilansowanej diety, dostarczanie ich w pożywieniu jest niemożliwe. W zależności, rodzaju dyscypliny, celów treningowych i ogólnej sytuacji, inne odżywki powinny być uwzględnione. Można jednak przyjrzeć się tym, które są najczęściej wykorzystywane w obliczu intensywnych treningów, zarówno przed nimi, jak i po nich.

Jakie odżywki i suplementy będą pomocne przy intensywnym treningu?

Bez względu na to, jakie są cele treningowe, warto zaopatrzyć organizm w odpowiednią ilość białka. Jego niedobory przy intensywnym wysiłku fizycznym, mogą doprowadzić do uszkodzeń mięśni, a tym samym do bardzo poważnych kontuzji. Białko będące podstawowym budulcem tkanki mięśniowej musi być w obliczu ćwiczeń dostarczane w odpowiednich porcjach codziennie. Natomiast za sprawą samego pożywienia, często dostarczenie białka może być sporym wyzwaniem.

Natomiast przed samym treningiem, warto zażyć tzw. przedtreningówkę, która pozwoli na właśnie większą intensywność samego treningu, a także redukuje zmęczenie wynikające z wykonanych ćwiczeń. Może być to kluczowe, aby utrzymać odpowiedni poziom samopoczucia, a także nie zachwiać cyklu treningowego, który w wyniku dużego zmęczenia, może zaprzepaścić wypracowane efekty.

W przypadku przedtreningówek należy szczególnie uważać na ich składy oraz źródło pochodzenia. Posiadają one silne właściwości pobudzające, których niewłaściwe stosowanie może prowadzić do poważnych konsekwencji. Z tego powodu, warto przyjrzeć się ofercie sklepu SFD, w którym można znaleźć przedtreningówki – https://sklep.sfd.pl/Przedtrening%C3%B3wki-k154.html o odpowiednim składzie, będące bezpieczne dla zdrowia organizmu człowieka.

Odżywki i suplementy, które pomogą zregenerować organizm po intensywnym treningu

Sam intensywny trening może doprowadzić do skrajnego wycieńczenia organizmu. W jego trakcie jest on narażony na podwyższone wypłukiwanie różnego rodzaju substancji odżywczych. Dla regeneracji potreningowej kluczowe będzie ich odpowiednie uzupełnienie. Jakiego rodzaju odżywki i suplementy warto mieć na uwadze, oprócz wspomnianego wcześniej białka?

  • Preparaty wieloskładnikowe (multiwitaminy) – podczas wykonywania różnego rodzaju intensywnych ćwiczeń z organizmu wypłukiwane są wartościowe witaminy oraz minerały. Przyjmowanie preparatów wieloskładnikowych może poprawić samopoczucie po ciężkim treningu w prosty sposób, uzupełniając wiele substancji jednocześnie. Szczególnie warto zwrócić uwagę na witaminy B, magnez, potas, wapń itp.
  • Adaptogeny – czyli substancje roślinne, które pomagają przystosować organizm do obciążenia wynikającego ze stresu. Natomiast intensywny trening, może doprowadzić do powstawania tzw. hormonu stresu w organizmie. Dzięki temu, warto zaopatrzyć się w suplementy zawierające m.in. ashwagandhe, żeń-szeń, korzeń lukrecji itp.
  • Aminokwasy – różnego rodzaju aminokwasy mają różne zastosowania w organizmie człowieka. Najważniejsze jest to, że część z nich może realnie wspomagać regenerację organizmu. Z tego względu, warto zaopatrzyć się w tym celu w takie odżywki jak kreatyna, glutamina, beta-alanina itp.

Szukając odpowiednich odżywek i suplementów diety, które warto stosować podczas intensywnych sesji treningowych, warto zwrócić uwagę na ofertę sklepu SFD – https://sklep.sfd.pl/. Można w niej znaleźć produkty wszelkiej maści najwyższej jakości, które pozwolą odpowiednio zadbać o mikroskładniki nawet przy najbardziej wymagającej diecie.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment