Najlepsze materace dla astmatyków

Choroby układu oddechowego, jak alergie wziewne czy astma, znacznie utrudniają codzienne funkcjonowanie. Osoby, które borykają się z tego typu dolegliwościami wymagają przebywania w warunkach, które uniemożliwiają rozwój patogenów, które podrażniają drogi oddechowe lub płuca. W takiej sytuacji, zakup specjalistycznego materaca jest koniecznością, która pozwala na spokojne przesypianie nocy bez ataków kaszlu czy duszności. Jaki materac sprawdzi się dla astmatyków?

Gdzie szukać materacy dla astmatyków?

Dobrej jakości podłoże dla osób chorujących na astmę powinno wyróżniać się wypełnieniem uniemożliwiającym rozwój patogenów oraz zatrzymywania cząsteczek kurzu. Dodatkowo, materac powinien właściwie podpierać ciało podczas snu, aby organy wewnętrzne miało odpowiednie warunki do efektywnej regeneracji.

Warto wybierać modele marek, które dzięki posiadaniu wiedzy i doświadczenia konstruują wysokiej jakości podłoża, których budowa i wypełnienie odpowiada na potrzeby najbardziej wymagających klientów. Jednym z liderów wśród producentów materacy jest marka Hilding Anders.

Jaki model materaca dla astmatyków wybrać?

Marka Hilding oferuje podłoża, które wyróżniają się wysokogatunkowym wypełnieniem. Dla osób chorujących na astmę lub silne alergie doskonałym rozwiązaniem jest zakup modelu wykonanego z lateksu lub sprężynowego z antyalergicznym pokrowcem.

Jednym z modeli sprężynowych, szczególnie polecanych dla astmatyków jest materac Hilding Pasodoble. To podłoże, które wyróżnia się instalacją nowoczesnego systemu sprężyn kieszeniowych, które pozwala na osiągnięcie najlepszej sprężystości punktowej, zwiększającej komfort i wydajność snu. Jego unikalna konstrukcja zapewnia wsparcie dla każdej części ciała, która ma szanse regenerować się w naturalnej, swobodnej pozycji. Obecność pokrowca z Tencelu o właściwościach antyalergicznych korzystnie wpływa na przebieg snu osób chorujących na astmę, a także ułatwia utrzymywanie czystości modelu. Warto zaznaczyć, że podłoże dostępne jest w różnych rozmiarach. Materace 120×200 sprawdzą się dla osób śpiących w pojedynkę, natomiast dla par polecane są większe modele, które zapewniają odpowiednią ilość przestrzeni w czasie nocnej zmiany pozycji. 

Dobrym wyborem dla astmatyków są podłoża wykonane z antyalergicznych blatów lateksowych, które są nie tylko wygodne podczas użytkowania, ale przede wszystkim zapewniają spokojny, niezakłócony sen. Model Melody wyróżnia się konstrukcją opierającą się o blat lateksowy, którego niska gęstość pozwala na zwiększony przepływ powietrza. To rozwiązanie, które znacznie zwiększa jego cyrkulację, dzięki czemu roztocza, grzyby czy cząsteczki kurzu nie mają szansy się namnażać. 

Twardość materaca – co warto wiedzieć?

Podczas zakupu modelu, którego zadaniem będzie poprawa higieny snu, warto zwrócić uwagę na jego twardość. To cecha, która określa stabilność podłoża pod wpływem nacisku ciała na jego powierzchnię. Parametr określany jest literą H z cyfrą od jeden do cztery. Wybór stopnia twardości jest ściśle związany z wagą, gdzie osobom lekkim polecane są miękkie materace, natomiast dla par oraz osób o większej masie ciała – podłoża twarde i średnio twarde. 

W ofercie marki Hilding można również znaleźć antyalergiczne kołdry do okrywania ciała oraz poduszki z syntetycznym wypełnieniem. Zakup odpowiednich akcesoriów do snu z pewnością jeszcze bardziej poprawi komfort odpoczynku osób borykających się z dolegliwościami ze strony układu oddechowego. 

Share

Zobacz inne

Leave a Comment