Nagrał się podczas zniszczenia kamery monitoringu

Kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat grozi mężczyźnie podejrzanemu o zniszczenie kamery zewnętrznej monitoringu o wartości ponad 700 zł. Zniszczenie mienia zostało zarejestrowane. Policjanci prowadząc czynności w tej sprawie, bez problemu wytypowali sprawcę zniszczenia mienia i go zatrzymali. Zatrzymany nie potrafi wytłumaczyć dlaczego zniszczył kamerę monitoringu.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, ustalili a następnie zatrzymali 24-letniego mężczyznę  podejrzanego o zniszczenie mienia.

Mężczyzna 28 lipca br, przebywał na imprezie u swoich znajomych. W pewnej chwili opuścił mieszkanie, w którym przebywał i wszedł na dach sąsiedniego budynku. Na dachu budynku znajdowała się zewnętrzna kamera monitoringu kwiaciarni. Jeleniogórzanin dokonał zniszczenia kamery, a następnie wrócił do mieszkania, w którym wcześniej przebywał. Zawiadomieni o przestępstwie funkcjonariusze, po kilku godzinach, na podstawie zarejestrowanego obrazu z innej kamery i czynności operacyjnych, wytypowali i zatrzymali 24-latka. Mężczyzna był zdziwiony wizytą funkcjonariuszy, bowiem nie spodziewał się tak szybkiego zatrzymania. Badanie stanu jego nietrzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna po wytrzeźwieniu, przyznał się do popełnionego przestępstwa, jednak nie potrafił wytłumaczyć dlaczego dokonał zniszczenia kamery.

Teraz za zniszczenie mienia grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Jelenia Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz