Nagrał się podczas kradzieży kamery monitoringu

Kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat grozi mężczyźnie podejrzanemu o kradzież kamery zewnętrznej monitoringu o wartości 1000 zł. Kradzież ta została zarejestrowana. Policjanci prowadząc czynności w tej sprawie, bez problemu go rozpoznali, gdyż jest im znany z innych przestępstw. Kamerę, jak oświadczył zatrzymany sprzedał.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze, ustalili a następnie zatrzymali 24-letniego mężczyznę  podejrzanego o kradzież.

Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzany  przestępstwa dopuścił się na początku stycznia br. w Jeleniej Górze.  Jego łupem padła kamera zewnętrzna monitoringu o wartości 1000 zł na szkodę jednej z jeleniogórskich instytucji.

Funkcjonariusze prowadząc czynności w tej sprawie w oparciu o zabrany materiał oraz analizę nagrania ze skradzionej kamery wytypowali 24-latka jako podejrzewanego o to przestępstwo. Wizerunek mężczyzny podczas kradzieży został zarejestrowany i policjanci bez problemu go rozpoznali. Mężczyzna jest im znany z innych przestępstw.

Teraz za kradzież grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Oświadczył, że skradzioną kamerę sprzedał.

Źródło:
Policja Jelenia Góra
podinsp. Edyta Bagrowska

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment