Nadchodzi Czarny Piątek

Czarny Piątek (Black Friday) to święto wyprzedaży, które od kilku lat zyskuje popularność również w Polsce. Black Friday wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, gdzie jest obchodzony następnego dnia po Święcie Dziękczynienia. To wielkie święto wyprzedaży stało się jednym z symboli wolnego rynku w USA, symbolem amerykańskiego handlu i bogactwa jego ofert handlowych. Wiele punktów sprzedaży czynnych jest w dodatkowych godzinach, niekiedy nawet całą dobę, oferując jednodniowe okazje i zniżki. W Stanach Zjednoczonych jest to często najbardziej dochodowy dzień dla sprzedawców.

W naszym kraju to święto największych wyprzedaży określane jest też jako Black Friday Polska, albo Czarny Piątek Wyprzedaży i z roku na rok przyciąga coraz większa liczbę uczestników. W wielu sieciowych sklepach stacjonarnych i internetowych można skorzystać z wielkich wyprzedaży wszelkiego rodzaju towarów.

Tegoroczny Czarny Piątek będzie miał miejsce 25 listopada 2016 roku.
Na bieżąco aktualizowana lista sklepów biorących udział w Czarnym Piątku dostępna tutaj.

Oprócz Black Friday innym świętem wielkich wyprzedaży jest Cyber Monday (Cybernetyczny Poniedziałek), który jeszcze nie jest szczególnie obchodzony w naszym kraju, jednak są sklepy, które w ten dzień oferują również wyprzedaże. To dzień pod bardzo wieloma względami podobny do Czarnego Piątku, z tym jednak, że dotyczy on głównie sklepów internetowych.
Czarny Piątek i Cybernetyczny Poniedziałek dzieli od siebie zaledwie kilka dni. Cybernetyczny Poniedziałek ma miejsce w pierwszy poniedziałek po Czarnym Piątku i przypada na 28 listopada 2016 roku.

Fot: 3ders.org

Zobacz inne

Leave a Comment