Na jakiej zasadzie działa Posterunek Policji?

Posterunek Policji to najmniejsza komórka organizacyjna policji. Czy wiesz, na jakiej zasadzie działa? Jakie ma zadania? Czy wiesz jaki posterunek funkcjonuje na terenie powiatu kamiennogórskiego? Znasz swojego dzielnicowego? Przeczytaj i dowiedz się więcej…

Posterunki Policji stworzone zostały w celu usprawnienia realizacji podstawowych zadań Policji na terenach gmin wiejskich i miejskich.

Do najważniejszych należą:
– przeciwdziałanie popełnianiu przestępstw i wykroczeń w miejscach publicznych;
– ujawnienie, zapobieganie i zwalczanie zjawisk patologii społecznej, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży;
– kreowanie w społecznościach lokalnych pozytywnego wizerunku Policji oraz podejmowanych przez Policję działań na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego;
– ujawnianie przestępstw i wykroczeń oraz wykrywanie ich sprawców;
– realizowanie zadań administracyjno-porządkowych;
– współdziałanie z samorządem terytorialnym oraz innymi podmiotami działającymi na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego.

W powiecie kamiennogórskim funkcjonuje jeden Posterunek Policji, który znajduje się w Marciszowie. Z uwagi na niski stan etatowy nie można zrealizować, w tej jednostce, służb w systemie całodobowym. Jednak biorąc pod uwagę oczekiwania społeczne i analizę bezpieczeństwa, służby w Posterunku Policji zaplanowane są tak, aby mieszkańcy mieli, jak największą możliwość bezpośredniego kontaktu z policjantami.

Kierownikiem Posterunku Policji w Marciszowie jest asp. szt. Jacek Płaszewski, który dyżuruje na miejscu w każdy poniedziałek od 10:00 – 14:00.

Dzielnicowi:
st. asp. Bartłomiej Basta – Domanów, Marciszów, Nagórnik, Pustelnik, Sędzisław.
st. asp. Grzegorz Skowroński – Ciechanowice, Pastewnik, Świdnik, Wieściszowice.

W sprawach niecierpiących zwłoki należy zadzwonić pod nr 112 lub 47 87 362 00.

Źródło: KPP Kamienna Góra, sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka.

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment