Na jakie dolegliwości warto stosować srebro koloidalne?

Srebro koloidalne niejonowe ma szerokie spektrum działania, szczególnie w dermatologii. Wykazuje dobroczynne właściwości dla skóry problematycznej, dotkniętej schorzeniami, trądzikowej. Ma także silne działanie przeciwzapalne i regenerujące. Bardzo często preparaty ze srebrem koloidalnym wykorzystywane są w leczeniu oparzeń.

Co warto wiedzieć o srebrze koloidalnym i gdzie kupić preparat z jego zawartością?

Czym jest srebro koloidalne niejonowe i na co pomaga?

Wykorzystanie srebra koloidalnego w preparatach działających prozdrowotnie jest znane z czasów przełomu XIX i XX wieku, ale zdrowotne właściwości srebra doceniano już w starożytności. Najpierw używano go w Egipcie, potem zainteresowali się nim Rzymianie i Grecy. Również w średniowieczu znane były niektóre dobroczynne właściwości srebra. W tej chwili srebro koloidalne kojarzone jest z zapobieganiem schorzeniom skóry i wykorzystywane w okulistyce.

Czym właściwie jest srebro koloidalne niejonowe? To mieszanka rozdrobnionych cząsteczek srebra, zawieszonych w cieczy – najczęściej srebro mieszane jest z żelatyną lub białkiem. Cząsteczki mogą być różnej wielkości. Prawdziwe srebro koloidalne charakteryzuje się żółtą barwą. Im większe stężenie srebra tym kolor mieszanki ciemniejszy. Mieszanka srebra i cieczy jest bazą dla wielu preparatów leczniczych, stosowanych głównie w dermatologii i okulistyce.

Na jakie schorzenia pomaga srebro koloidalne niejonowe?

Dzięki swoim właściwościom srebro koloidalne niejonowe jest wykorzystywane w wielu preparatach, poprawiających stan skóry. Działa wspomagająco na:

  • trądzik i związane z nim dolegliwości, nadmierne wydzielanie sebum, tworzenie się niedoskonałości;
  • stany zapalne skóry;
  • schorzenia skórne takie jak: egzemy, AZS, łuszczyca;
  • łagodzenie podrażnień skórnych;
  • gojenie się ran (przyspiesza i łagodzi);
  • leczenie oparzeń i związanych z tym uszkodzeń skóry;
  • wspiera regenerację tkanek
  • działa bakteriobójczo, grzybobójczo i wirusobójczo.

To nie wszystkie jego właściwości. Srebro koloidalne niejonowe wykorzystuje się również w maściach i kroplach do oczu – szczególnie w bakteryjnym zapaleniu spojówek. Dzięki wielu dobroczynnym właściwościom używane jest w preparatach pielęgnacyjnych np.: płynach do pielęgnacji twarzy, kremach, kosmetykach do pielęgnacji rąk i stóp, pastach do zębów, płynach do płukania jamy ustnej, w opatrunkach na rany oparzeniowe.

Preparaty ze srebrem koloidalnym – gdzie kupić?

Warto wypróbować preparaty ze srebrem koloidalnym dla zdrowia i poprawy stanu skóry. Kupując je na stronie sklepzycia.pl masz pewność, że otrzymujesz produkt sprawdzony i wysokiej jakości. Warto polecić np.:

  • Niejonowe Nano Srebro Koloidalne AG 25 300ml + atomizer Vitacolloids – z opatentowaną płaską nanocząsteczką, posiada wiele zastosowań, można używać, robiąc okłady lub stosując atomizer;
  • VitaSilver + Gold AG + AU50 ppm, srebro i złoto koloidalne w sprayu 100ml Vitacolloids – połączenie dobroczynnych właściwości srebra koloidalnego i złota – idealne do pielęgnacji każdego rodzaju skóry w tym trądzikowej.

Wypróbuj preparaty ze srebrem koloidalnym ze strony sklepzycia.pl – doskonałe efekty zapewnione. Zamów już dzisiaj!

Share

Zobacz inne

Leave a Comment