Motocyklista bez uprawnień w terenie zabudowanym jechał 168 km/h

Policjanci jeleniogórskiej drogówki zatrzymali 30-letniego motocyklistę, który w terenie zabudowanym pędził z prędkością 168 km na godzinę. Przekroczył on prędkość o blisko 100 km. Dodatkowo okazało się, że w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania, a motocykl nie posiada badań technicznych. Ponadto dopuścił się on serii wykroczeń w ruchu drogowym. Kierowca dobrowolnie poddał się karze, w postaci orzeczenia środka karnego -zakazu kierowania pojazdami na 18 miesięcy oraz musi zapłacić 1500 złotych grzywny.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu jeleniogórskiego za jazdę bez uprawnień z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym, łamanie przepisów, a tym samym stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym.

14 października  br. policjanci pełniąc służbę na ul. Spółdzielczej w Jeleniej Górze około godziny 10.24  zauważyli motocyklistę jadącego w kierunku Szklarskiej Poręby z dużą prędkością.  Miernik prędkości wskazał, że kierowca na ograniczeniu prędkości do 70 km na godzinę miał na liczniku 168 km. Przekroczył prędkość o blisko 100 km na godzinę.

Ponadto kamera zarejestrowała serię wykroczeń, których motocyklista dopuścił się w ruchu, tj. wyprzedzanie na podwójnej ciągłej i  na zakazie , poruszanie się po powierzchni wyłączonej. Policjanci zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego.

Okazało się, że w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a motocykl nie posiadał aktualnych badań technicznych. Kierowca ten dobrowolnie poddał się karze, w postaci orzeczenia środka karnego –zakazu prowadzenia pojazdów na 18 miesięcy oraz musi zapłacić 1500 zł grzywny.

Policja apeluje do kierowców o rozwagę i zdjęcie „nogi z gazu”. Od początku roku jeleniogórscy policjanci zatrzymali blisko 700 kierujących, którzy stracili prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Kierowcy, którzy lekceważą obowiązujące limity prędkości narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Źródło: Policja Jeleniogórska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment