Monodram Elżbiety Walczak

Dziś w Centrum Kultury w Kamiennej Górze odbył się zapowiadany wcześniej monodram „Jedna kobieta w projekcie Miłość”. Dowcipnie podany tekst napisany przez Elę Walczak, aktorkę i finalistkę konkursu Debiut Literacki Roku 2015 oraz piękne hiszpańskie piosenki, stworzyły niezapomniany klimat tego utworu.

„Jedna kobieta w projekcie Miłość” to komedia muzyczna Elżbiety Walczak, aktorki, autorki projektu „Enamorada” i książki pod tym samym tytułem.
Główna bohaterka – Buena jest świetną showmenką prowadzącą swój program telewizyjny. Używa wszelkich możliwych metod, żeby przyciągnąć przed telewizory publiczność: tańczy, śpiewa, recytuje wiersze, gra na djembe i potrafi być sprawnym terapeutą, prowadząc na wizji „regresing” – powrót do dzieciństwa.
Ta terapia ma na celu pokazanie publiczności, w jaki sposób rodzice wpłynęli na jej nieudane małżeństwo z Bienem. Odcinek programu „Czym jest Miłość” Buena prowadzi na Majorce.
W trakcie długiej przerwy reklamowej i przed wejściem na wizję, dziennikarka odpoczywa na plaży razem ze swoim mężem, który nie jest zainteresowany jej wiecznymi pretensjami i skupianiem się na lansowaniu w mediach. Dlatego jej monolog jest wyłącznie wewnętrzny. Buena próbuje ratować swoje małżeństwo, zanim skończą się reklamy.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment