Modne i nowoczesne projekty małych domów parterowych

Modne i nowoczesne projekty małych domów parterowych – jaki metraż będzie komfortowy?

Wybór odpowiedniego projektu domu to istotna kwestia, która będzie miała wpływ nie tylko na obecnych domowników, ale także ich potomków, bowiem bardzo często dzieci wracają do rodziców, by tam założyć swoje rodziny. Jaki metraż będzie jednak najbardziej komfortowy? Sprawdź, na dom o jakim metrażu warto się zdecydować i czym należy się kierować!

Dom parterowy o odpowiednim metrażu, czyli jaki?

Komfort może być bardzo często różnie rozumiany, dlatego już na początku warto zdecydować się, czy każdy domownik powinien mieć oddzielny pokój i jak wielki powinien być salon lub kuchnia. Przede wszystkim warto jednak uwzględnić ile osób będzie mieszkało w nowowybudowanym domu i czy w przyszłości ta liczba nie ulegnie powiększeniu. Dlatego przy wyborze projektu domu parterowego warto myśleć perspektywicznie, by budynek był użyteczny również w dalszej perspektywie czasu.

W przypadku domów parterowych dużą zaletą jest zwarta konstrukcja i brak konieczności używania schodów, co będzie szczególnie użyteczne dla osób starszych czy niepełnosprawnych. Już na etapie projektu warto uwzględnić szersze korytarze i wejścia, co rzecz jasna będzie też miało wpływ na metraż domu.

Poddasze domu parterowego to skuteczny sposób na zwiększenie metrażu w obrębie tego samego budynku

Domy parterowe nie mają tylu rozbudowanych kondygnacji, co ich piętrowe odpowiedniki, jednak ciągle można wykorzystać poddasze, które posłuży za składzik lub nawet oddzielne pomieszczenie. Po wyremontowaniu poddasza i odpowiednim przystrojeniu, doskonale sprawdzi się ono jako pokój czy biuro, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by przerobić to na pomieszczenie dla gości.

Jak metraż domu parterowego wpływa na dobór dodatków?

Mimo że dom parterowy może wydawać się mniejszy przez wzgląd na brak dodatkowego piętra, to pomieszczenia w nim są jednak większe niż w innych projektach, a co za tym idzie – łatwiej je zagospodarować. Podczas dobierania dodatków i mebli do domu parterowego ma się znacznie więcej swobody, dzięki czemu użytkownicy mogą sobie pozwolić na większą dowolność. Na stronie Domoweklimaty.pl można znaleźć poszczególne projekty domów parterowych i sposoby na ich wykończenie.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment