Moc wakacyjnych atrakcji w gminie Czarny Bór

Za nami pierwszy tydzień słonecznych wakacji, ale o sezonie ogórkowych i nudzie w Bibliotece +Centrum Kultury w Czarnym Borze nie ma mowy. Warsztaty kreatywne, plastyczne, literackie, kulinarne, wyjazdy do kina, wycieczki w ciekawe miejsca i moc beztroskiej zabawy.

Na takie właśnie atrakcje podczas wakacji liczyć mogą najmłodsi mieszkańcy gminy Czarny Bór. Zajęcia odbywają się codziennie (od poniedziałku do piątku) na wszystkich gminnych świetlicach wiejskich oraz w Centrum w Czarnym Borze.

W pierwszym wakacyjnym tygodniu nie zabrakło imprezy integracyjnej, wspólnej dla dzieci ze wszystkich świetlic. Był piknik „pod skałkami”, ognisko, kiełbaski i harce w pięknych okolicznościach przyrody. Znalazł się czas na wyjazd do kina i warsztaty modelarskie w jeleniogórskim Kolejkowie.

Uczestnicy zajęć mogli też wykazać się kreatywnością podczas warsztatów plastyczno-literackich inspirowanych twórczością uwielbianego przez dzieci pisarza – Grzegorza Kasdepke.
Na tapetę poszli najbardziej znani bohaterowie książek tego autora – wielkonosy Detektyw Pozytywka, ciekawska Zuzia w skarpetkach w delfiny, Martwiak – ponury brzuchacz, wrzeszcząca Babcia Marysia, czy niesforny piesek Junior. A wszystko to w ramach przygotowań do spotkania z Panem Grzegorzem, który już 9 lipca odwiedzi czarnoborską bibliotekę, by spotkać się z najmłodszymi wielbicielami jego literatury.

Tyle doskonałej zabawy, a to dopiero początek wakacji. Kolejne zajęcia z B+CK już od poniedziałku 8 lipca.

Zobacz inne