Młodzieżowe Forum Bezpieczeństwa 2024

W Parku natury i kultury, przy Centrum Biblioteczno-Kulturalnym w Krzeszowie odbył się finał Młodzieżowego Forum Bezpieczeństwa Gminy Kamienna Góra. Była to już VI edycja kampanii społecznej organizowanej przez Urząd Gminy Kamienna Góra we współpracy ze szkołami z terenu gminy.

Pomysłodawczynią i koordynatorem projektu była Katarzyna Ułanek. Hasło przewodnie tegorocznego forum to „Żyj z całych sił”, a tematem poruszanym podczas wszystkich działań był problem depresji.

Projekt rozpoczął się już w marcu br. i obejmował cykl działań edukacyjno-informacyjnych mających na celu nauczyć młodzież umiejętności czerpania radości z różnych życiowych sytuacji, wskazać możliwości szukania pomocy w trudnych sytuacjach czy kształtować poczucie wspólnoty i integracji. Na całość projektu składały się warsztaty muzyczne przeprowadzone przez Michała Dąbrowskiego, który wraz z zespołem „Szczyle” napisał piosenkę pt. „Ja nie padam”, którą wspólnie z uczniami wykonano w trakcie finału kampanii. W ramach działań związanych z projektem Krzysztof Wojtas przeprowadził warsztaty historyczne z elementami integracji i budowania relacji międzypokoleniowych. W szkołach zrealizowano również warsztaty z psychologiem, w których brali udział uczniowie, nauczyciele, a także zorganizowano spotkanie dla rodziców. Wszystkie działania miały na celu poznanie zjawiska depresji, nabycie umiejętności rozpoznawania zachowań depresyjnych, oraz wskazanie gdzie szukać pomocy. Podczas kampanii zorganizowano również konkursy, w których laureaci otrzymali nagrody ufundowane z budżetu gminy. Całość forum zamykało spotkanie integracyjne wszystkich uczniów z klas IV-VIII, podczas którego odbył się koncert zespołu „Szczyle”, przedstawienie grupy teatralnej „Między nami” prowadzonej przez Aldonę Chwalińską-Kusztal, pokazem cyklu reportaży przygotowanych przez Krzysztofa Zagrodnego ze wszystkich wydarzeń przeprowadzonych podczas kampanii, wręczeniem nagród, zabawą na świeżym powietrzu zorganizowaną przez „Warsztaty Einsteina” oraz poczęstunkiem przygotowanym przez restaurację „Luz & Blues”

Zobacz inne