Młodzieżowe Forum Bezpieczeństwa

Dnia 5 grudnia 2017 roku w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze odbyło się IV Młodzieżowe Forum Bezpieczeństwa nt. wolontariatu „Nie czekaj, działaj”.

Forum było jednym z elementów projektu realizowanego w ZSZiO od września 2017 roku, który powstał we współpracy z Fundacją Rodzinna Stacja ze Starych Bogaczowic.Forum składało się z dwóch części. Część pierwsza obejmowała prezentację reportażu przedstawiającego sondaż uliczny, który przeprowadzili uczniowie ZSZiO oraz prezentację działań wolontarialnych realizowanych w poszczególnych szkołach.

O wolontariacie w swoich placówkach opowiadali reprezentanci Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących, Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Społecznego Gimnazjum Edukacji Europejskiej, Gimnazjum Nr 1 oraz Nr 2 oraz Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kamiennej Górze.

Część druga była częścią warsztatową, w ramach której został przeprowadzony konkurs na ulotkę informacyjną dla rodziców uczniów wszystkich szkół biorących udział w projekcie.

Współorganizatorem forum, które zostało dofinansowane ze środków budżetu Miasta Kamienna Góra, była Fundacja Rodzinna Stacja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment