Młodzi wałbrzyszanie napadli na 74-letnią kobietę

Do policyjnego aresztu trafiło dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o rozbój na 74-letniej wałbrzyszance. Napastnicy uderzyli kobietę w głowę, przewrócili na ziemię, zabrali torebkę i uciekli. Jednego z napastników ujęli świadkowie zdarzenia.

W minioną środę, 22 stycznia dwóch młodych mieszkaniowców Wałbrzycha na ul. Łukowej  napadło na 74-letnia kobietę. Jeden z nich uderzył kobietę w głowę, przewrócił na ziemię i wyrwał jej torebkę oraz portfel, który wypadł z niezapiętej torby. Dzięki szybkiej reakcji przypadkowych przechodniów, jeden ze sprawców został ujęty zaraz po zdarzeniu.
Na podstawie relacji świadków oraz pokrzywdzonej ustalono rysopis drugiego ze sprawców. Śledczy wytypowali a następnie zatrzymali napastnika. Obaj młodzi mieszkańcy Wałbrzycha w wieku 17 i 18-lat trafili do policyjnego aresztu. Wczoraj obaj zostali przesłuchani i usłyszeli zarzut. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Szczególne podziękowania należą się świadkom zdarzenia. Bez wahania ruszyli w pościg za uciekającymi sprawcami rozboju. Dzięki ich postawie przestępcy nie unikną kary.

Źródło: Policja Wałbrzyska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment