Mistrzostwa Biznesowe w Gminie Kamienna Góra

W sali Centrum Biblioteczno-Kulturalnego Gminy Kamienna Góra odbyło się dziś (piątek, 14 kwietnia) spotkanie podsumowujące konkurs “Mistrzostwa Biznesowe w Gminie Kamienna Góra”, w którym udział wzięło 175 uczniów z placówek oświatowych na terenie gminy Kamienna Góra.

W konkursie udział wzięli uczniowie z klas VI-VIII ze Szkoły Podstawowej w Krzeszowie, Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Szarocinie, Szkoły Podstawowe im. Ireny Sendlerowej w Pisarzowicach oraz Szkoły Podstawowej w Ptaszkowie.

W ramach projektu uczniowie przeżyli swoją pierwszą biznesową przygodę. Dzięki Branżowym Symulacjom Biznesowym Revas zostali właścicielami wirtualnych sklepików szkolnych.

Zwycięzcy tegorocznej edycji Mistrzostw Biznesu i Zarządzania:

1 miejsce – Firma „U Pata” – Filip Homoncik, Jacek Rams, Bruno Zając, Tomasz Koszkul.
2 miejsce – Firma „Warzywix” – Oliwier Woźniak, Daniel Kapinos, Jan Mrozek, Michał Homoncik.
3 miejsce – Firma „Pyszności” – Maja Migacz, Zuzanna Staś, Małgorzata Janus, Marcel Paździor.

Dla zwycięzców ufundowano nagrody: wyjazd do parku rozrywki Energylandia, do tunelu aerodynamicznego oraz do parku trampolin.

Konkurs został zorganizowany z inicjatywy Urzędu Gminy Kamienna Góra, a jego celem było pokazanie uczniom w praktyce, z czym wiąże się prowadzenie własnej działalności oraz rozbudzenie w nich przedsiębiorczych postaw.

Konkurs zrealizowano w ramach przedsięwzięcia pn. “Warsztaty Przedsiębiorczości” w projekcie “Inwestycja w przyszłość – od podstawy bez obawy”.

Zobacz inne