Misterium Męki Pańskiej

Dnia 14 kwietnia 2017 roku z okazji Wielkiego Piątku w Krzeszowie odbyła się inscenizacja Misterium Męki Pańskiej, nawiązującej do ostatnich dni Jezusa.

Ze względu na nie najlepsze warunki pogodowe, wierni zebrali się w Bazylice mniejszej p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Wspaniale przygotowany spektakl wg scenariusz i pomysłu Stanisława Wesołowskiego przy wsparciu ks. Jarosława Góreckiego zachwycał przejmującą muzyką, a połączenie scenografii, kostiumów i wspaniałej gry aktorów stworzyło niezapomnianą atmosferę tego wydarzenia.

W tym roku na inscenizację tłumnie przybyli nie tylko mieszkańcy Krzeszowa, ale również wierni z okolicznych miejscowości. Dla wszystkich uczestników było to duże przeżycie. Można to było najlepiej zaobserwować po najmłodszych, którzy starali się podejść jak najbliżej aktorów, czy w procesji wędrowali za orszakiem pasyjnym.

Misterium Męki Pańskiej ma przygotować wierzących na przeżycie Wielkiego Tygodnia, który w tradycji kościoła katolickiego zaczyna się wydarzeniami Niedzieli Palmowej.

Zapraszamy do poniższej galerii prezentującej atmosferę tego wyjątkowego wydarzenia.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment