Milionowe wsparcie dla jeleniogórskiego szpitala

Zakup specjalistycznego sprzętu medycznego i środków ochrony dla lekarzy – to najpilniejsze potrzeby Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej. Sprzęt zostanie zakupiony dzięki dofinansowaniu przekazanemu przez urząd marszałkowski. Pomoc warta 1mln 300 tys. złotych pochodzi z budżetu województwa dolnośląskiego.

– To kolejne wsparcie, które trafia w ostatnim tygodniu do jeleniogórskiego szpitala. Wprawdzie nie należy on do grupy szpitali „czerwonych” – dedykowanych walce z epidemią – jednak jest ważną placówką obejmującą ochroną mieszkańców Kotliny Jeleniogórskiej. W sumie Centrum otrzymało w ostatnim czasie wsparcie z budżetu województwa sięgające 1miliona 700 tysięcy złotych – mówi marszałek Cezary Przybylski

Szpital otrzymał już wcześniej od samorządu województwa 400 tys. złotych na natychmiastowy zakup środków ochrony osobistej dla personelu medycznego. Decyzja, podjęta poza wdrażanym w ostatnich dniach Dolnośląskim Pakietem Wsparcia Dla Ochrony Zdrowia, miała na celu wyposażenie personelu w niezbędne środki ochrony osobistej. Nowe wsparcie pozwoli na zakup specjalistycznego sprzętu m.in. respiratorów, pomp infuzyjnych, urządzeń do tlenoterapii, a także najpotrzebniejszych środków ochrony osobistej.

W ostatnich dniach dofinansowane zostało również jeleniogórskie pogotowie. Do stacji trafiło 1,5 miliona złotych, które pozwoli na zakup sprzętu dla ratowników oraz nowego ambulansu.

Źródło: UMWD

Zobacz inne

Leave a Comment