Mikołaj zawitał do dzieci z gminy Czarny Bór

6 grudnia to dzień, na który przez cały rok z utęsknieniem czekają wszystkie dzieci. Św. Mikołaj, prezenty, pięknie ustrojona choinka nie tylko przywołują świąteczny nastrój, ale niezmiennie wywołują uśmiech na twarzy każdego malucha.
Nie inaczej było podczas tegorocznego spotkania z Mikołajem w gminie Czarny Bór. Wtorek, 6 grudnia był absolutnie wyjątkowym dniem. Wieczorową porą, Skwer Olimpijczyków wypełnił się tłumem młodych mieszkańców gminy – uśmiechniętych, grzecznych i czekających na swojego ulubionego świętego. A wszystko to w nastrojowym blasku gminnej choinki, która w gminie Czarny Bór tradycyjnie już, po raz pierwszy odpalana jest właśnie 6 grudnia.

Sygnał do odpalenia choinkowych lampek, a tym samym rozpoczęcia świątecznego okresu dali: Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego – Grzegorz Macko, Wójt Gmina Czarny Bór – Adam Górecki, Przewodnicząca Rady Gminy – Marzena Łatka, Zastępca Wójta – Dorota Skibska oraz Dyrektor B+CK – Katarzyna Bernaś.

Gdy tylko rozbłysły światełka na świątecznym drzewku, rozpoczęły się wesołe animacje, śpiewy i pląsy. Było też wystrzałowe konfetti i oczywiście setki upominków. Nie zabrakło też pięknie przystrojonej bryczki, z której Św. Mikołaj w towarzystwie swych niezawodnych pomocników obdarowywał dzieci prezentami.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment