Mieszkanka Chełmska Śląskiego zaczęła rodzić w samochodzie

Wałbrzyscy policjanci prewencji uczestniczyli w niecodziennej nocnej interwencji. Eskortowali samochód osobowy z kobietą, u której rozpoczęła się akcja porodowa. Dzięki szybkiemu działaniu funkcjonariuszy mieszkanka Chełmska Śląskiego na czas trafiła do szpitala, gdzie zajęli się nią specjaliści.

Pełniących na nocnej zmianie służbę policjantów prewencji na ul. 1 Maja w Wałbrzychu zainteresował jadący z dużą prędkością samochód osobowy. Postanowili zatrzymać kierującego do kontroli drogowej. Mężczyzna poinformował mundurowych, że jedzie aż z Chełmska Śląskiego, a w jego pojeździe znajduje się synowa w zaawansowanej ciąży, która jest w trakcie akcji porodowej i ma już bardzo silne bóle.

Mundurowi znali najszybszą drogę do szpitala Ginekologiczno-Położniczego w Wałbrzychu, włączyli w radiowozie sygnały pojazdu uprzywilejowanego i rozpoczęli pilotaż pojazdu. Już po kilku minutach kobieta trafiła do placówki medycznej na Nowym Mieście. Tam lekarze udzielił ciężarnej fachowej pomocy, a cała historia zakończyła się szczęśliwie. Mężczyzna, który poprosił policjantów o pomoc, nad ranem zadzwonił do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, by ten podziękował funkcjonariuszom za pomoc i poinformował, że na świat przyszedł już jego wnuk.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment