Mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego stracił ponad 250 tys. zł

Niewątpliwie dużego pecha miał 31-letni mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego, który przez oszusta stracił ponad 250 tys. zł. Ogłoszeniodawca miał pomóc w otwarciu firmy i uzyskaniu funduszy norweskich.

Do precedensowego oszustwa doszło w okresie od sierpnia do 31 października 2021 roku. Pokrzywdzony, pracując na terenie Holandii, chciał otworzyć własną firmę, na co potrzebował funduszy. Na portalu ogłoszeniowym OLX znalazł ofertę osoby, która miała pomóc w rozpoczęciu działalności i uzyskaniu funduszy. Według pokrzywdzonego oferta wydawała się atrakcyjna, po czym 31-latek nawiązał kontakt z ogłoszeniodawcą i przesłał stosowną dokumentację. Po kilku dniach ogłoszeniodawca poprosił o oryginalną dokumentację i przesłał pokrzywdzonemu bilet lotniczy, celem spotkania się w Warszawie. W stolicy dochodzi do spotkania. Mężczyzna kieruje mieszkańca Kamiennej Góry do banku, w którym zaciąga on kredyt na kwotę 167 tys.zł. Pieniądze przekazuje ogłoszeniodawcy, a następnie wraca na teren Holandii. Schludny wygląd, ubranie oraz pojazd, którym poruszał się mężczyzna, wzbudza u 31-latka duże zaufanie. W kolejnych dniach na prośbę mężczyzny, pokrzywdzony zaciąga drogą elektroniczną kolejne dwa kredyty, które również przekazuje ogłoszeniodawcy. Mężczyzna łącznie traci 250 tys. zł. Firma zostaje założona po kilku dniach, a kontakt z mężczyzną urywa się pod koniec października 2021 roku. Pokrzywdzony fakt oszustwa zgłosił po upływie ponad dwóch miesięcy. W przedmiotowej sprawie zostało wszczęte śledztwo, które ma na celu wyjaśnienie wszelkich okoliczności, ustalenia i zatrzymania sprawcy oszustwa.

FUNKCJONARIUSZE PRZYPOMINAJĄ:

– POD ŻĄDNYM POZOREM nie przekazuj pieniędzy nieznanym osobom, niezależnie od okoliczności, jakie przedstawiają.
– POD ŻĄDNYM POZOREM nie wykonuj żadnych przelewów na wskazane numery kont, których osób nie znasz.

Kamiennogórscy policjanci apelują, aby w każdym przypadku, kiedy ktoś prosi nas o jakąkolwiek płatność nie działać pochopnie i stosować zasadę ograniczonego zaufania. Zweryfikujmy każdorazową prośbę o płatność.

Źródło:  Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze.

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment