Mieszkaniec Kamiennej Góry za kierownicą po narkotykach

Funkcjonariusze kamiennogórskiej Komendy Policji zatrzymali 25-letniego mieszkańca Kamiennej Góry, który kierował samochodem będąc pod wpływem substancji odurzających.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze podczas nocnego patrolu miasta zauważyli pojazd, którego kierowca na widok radiowozu nagle zaparkował pomiędzy innymi autami i wyłączył silnik. Policjanci postanowili niezwłocznie sprawdzić powód zachowania kierującego. Od początku policyjnej interwencji 25-letni mieszkaniec Kamiennej Góry był zdenerwowany i arogancki. Mundurowi poddali mężczyznę badaniu testerem narkotykowym. Okazało się, że kierowca wsiadł za kierownicę, będąc pod wpływem środków odurzających. Ponadto, podczas kontroli osobistej, funkcjonariusze znaleźli przy nim susz roślinny. Zabezpieczoną substancją okazała się marihuana w ilości 0,47 grama. Za powyższe przestępstwa mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowo kierujący stracił prawo jazdy, oraz dowód rejestracyjny, gdyż jak się okazało pojazd nie został dopuszczony do ruchu drogowego z uwagi na upływ terminu badania technicznego.

Źródło: Policja Kamiennogórska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Zobacz inne

Leave a Comment