Miejsko-powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej

W sali Zespołu Szkół Zawodowych i ogólnokształcących w Kamiennej Górze odbyły się miejsko-powiatowe obchody z okazji nadchodzącego Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości udział wzięła m.in. Marzena Machałek – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki.

Nagrodę Ministra Edukacji i Nauki w 2022 roku otrzymali: Jacek Bruździak – dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Kamiennej Górze, Jerzy Kowalski – wicedyrektor Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze.

Medale za Długoletnią Służbę otrzymali nauczyciele Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze: Rawska Elżbieta – Złoty Medal za Długoletnią Służbę oraz Andrzej Podwika i Anna Stawiarska – Srebrne Medale za Długoletnią Służbę.

Nagrody Starosty Powiatu Kamiennogórskiego otrzymali: Agnieszka Długosz – nauczycielka Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze, Adrianna Gęborys – nauczycielka Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze, Agnieszka Dyrcz – nauczycielka Zespołu Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze, Jarosław Tułaczyk – nauczyciel Liceum Ogólnokształcącego w Kamiennej Górze.

Do wyróżniających się pedagogów miejskich placówek oświatowych trafiło sześć nagród burmistrza miasta Kamienna Góra.

Podziękowania, dyplomy oraz nagrody pieniężne otrzymali: Iwona Niemas ze Szkoły Podstawowej nr 1; Sylwia Bielak ze Szkoły Podstawowej nr 2; Celina Peciak z Przedszkola Publicznego nr 1; Beata LompartMika z Przedszkola Publicznego nr 2; Dorota Zielińska – Jarosz oraz Grażyna Szymik z Przedszkola Publicznego nr 3.

Dzień Edukacji Narodowej to najważniejsze święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 roku. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nauczycielom, za ich osiągnięcia w zakresie pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, przyznawane są m.in. nagrody Ministra Edukacji Narodowej.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment