Miejski program zdrowotny dla mieszkanek Kamiennej Góry

Ponad 40 tysięcy złotych przeznaczyło miasto Kamienna Góra na realizację drugiej edycji programu „Profilaktyka złamań osteoporotycznych dla mieszkańców miasta Kamienna Góra”.

Dziś (poniedziałek, 4 kwietnia) burmistrz Janusz Chodasewicz podpisał umowę na jego realizację. W wyniku otwartego konkursu ofert realizatorem zadania w 2022 roku został dr Grzegorz Rozwadowski, który prowadzi gabinet w Kamiennej Górze.

– Mieszkanki Kamiennej Góry mogą skorzystać z badania bezpłatne – mówi burmistrz Janusz Chodasewicz.

Realizacja miejskiego programu zakończy się w 2023 roku. Jest on dedykowany dla kobiet, mieszkanek Kamiennej Góry, które ukończyły 65 lat, nie mają zdiagnozowanej i leczonej osteoporozy. Miasto otrzymało ponad 10 tys. złotych na realizację tych działań z Narodowego Funduszu Zdrowia.

– W ubiegłym roku z nieodpłatnych badań skorzystało prawie 230 pacjentek. W tym roku możemy przebadać prawie 500 osób – dodaje burmistrz Chodasewicz.

Dr Grzegorz Rozwadowski zaprasza mieszkanki Kamiennej Góry na wykład poświęcony osteoporozie, który odbędzie się w sali witrażowej ratusza 25 kwietnia o godzinie 16. Podczas wykładu będzie można zapisać się na badania.

Najbardziej zagrożone osteoporozą są seniorki. Ta choroba układu kostnego nazywana jest także „cichym złodziejem kości”. W wyniku procesu chorobowego poważnie zwiększa się ryzyko złamań. Badania wskazują, że ok. 40 proc. kobiet po pięćdziesiątym roku życia doznaje co najmniej jednego złamania związanego z osteoporozą.

Pracownia densytometryczna
Rejestracja tel.: 517 446 142 | 723 131 280

Share

Zobacz inne

Leave a Comment