Miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie i cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami

Dzięki reakcji świadka, który widział jak mężczyzna jadąc swoim samochodem wjeżdża w zaparkowany na jezdni pojazd, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa kompletnie pijanego 40-letniego kierującego, który miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna stanie teraz przed sądem i odpowie między innymi za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Do zdarzenia doszło 3 lutego br. po godzinie 19:30 na ul. Chopina w Boguszowie-Gorcach. Świadek zdarzenia powiadomił Policję, a funkcjonariusze ruchu drogowego chwilę później zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, który jadąc w kierunku ul. Górniczej, w pewnym momencie stracił panowanie nad kierowanym przez siebie pojazdem i wjechał w inny zaparkowany na drodze samochód osobowy.

40-latek został przebadany przez policjantów na zawartość alkoholu. Badanie wykazało u mężczyzny 3,22 promila tej substancji w organizmie. Okazało się także, że mieszkaniec Boguszowa-Gorc ma wydaną przez Starostwo Powiatowe we Włocławku decyzję o cofnięciu w 2010 roku uprawnień do kierowania pojazdami.

Teraz za popełnione przestępstwa oraz doprowadzenie do kolizji drogowej podejrzanego czeka sprawa sądowa. 40-latek za kratami więzienia może spędzić 5 lat. Grozi mu także dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Źródło:
Policja Wałbrzych
sierż. szt. Marcin Świeży

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment