Miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie

Dzięki reakcji świadka, który widział jak mężczyzna cofając uderza w latarnię, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa kompletnie pijanego 32-letniego kierującego. Mężczyzna stanie teraz przed sądem i odpowie między innymi za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Do zdarzenia doszło 23 stycznia bm. po godzinie 12:00 na ul. 11 listopada w Wałbrzychu. Świadek zdarzenia powiadomił Policję, a funkcjonariusze po chwili zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, który podczas cofania doprowadził do zdarzenia drogowego.

32-letni mieszkaniec naszego miasta został przebadany na zawartość alkoholu. Badanie wykazało u mężczyzny 2,86 promila tej substancji w organizmie, dlatego też funkcjonariusze odebrali kierującemu prawo jazdy za pokwitowaniem.

Teraz za popełnione przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości oraz doprowadzenie do kolizji drogowej podejrzanego czeka sprawa sądowa. 32-latek za kratami więzienia może spędzić 2 lata. Grozi mu także dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Źródło:
Policja Wałbrzych
sierż. szt. Marcin Świeży

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment