Mężczyzna za rozboje trafił na 3 miesiące do aresztu

Na 3 miesiące trafił do Aresztu Śledczego mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego podejrzanego o 2 rozboje. Do zdarzenia doszło w Jeleniej Górze w maju br. Napastnik zastraszył pokrzywdzonych, a następnie ich okradł. Jego łupem padło mienie o wartości około 600 zł. Teraz za te przestępstwa grozić mu może nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

15 maja br. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące wobec 29-letniego mieszkańca powiatu jeleniogórskiego podejrzanego o 2 rozboje. Mężczyzna został 13 maja br. zatrzymany przez policjantów Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze .

Jak ustalili funkcjonariusze, 29-latek przestępstw tych dopuścił się w Jeleniej Górze 12 i 13 maja br. Pierwszego pokrzywdzonego zastraszył na jednej z ulic w mieście, pobił go, a następnie okradł. Jego łupem padł telefon komórkowy, portfel z pieniędzmi i dokumentami oraz z kartami bankomatowymi. Pokrzywdzony poniesione straty oszacował na blisko 500 zł.  Następnego dnia mężczyzna zastraszył sprzedawcę w jednym ze sklepów, złapał go za szyję, podduszał, a następnie ukradł alkohol i uciekł.

Powiadomieni o tych zdarzeniach policjanci rozpoczęli poszukiwania napastnika. Na podstawie zebranych w tej sprawie informacji oraz analizy  nagrań z kamer monitoringu wytypowali i zatrzymali 29-latka jako podejrzewanego o te przestępstwa.

Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz za rozboje grozić mu może nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Jelenia Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz