Mężczyzna odpowiedzialny za wysłanie maila o podłożeniu ładunku wybuchowego w centrum handlowym w rękach policjantów

30-letni mieszkaniec Wałbrzycha został zatrzymany przez policjantów i odpowie przed sądem za powiadomienie tydzień temu o planowanym zdetonowaniu bomby w wałbrzyskiej galerii handlowej. Mężczyźnie grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 8.

Po otrzymaniu informacji o możliwym ładunku wybuchowym sprawą zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego oraz Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału d/w z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. W wyniku podjętych działań procesowych i operacyjnych już po kilku dniach – w minioną środę – policjanci zatrzymali ostatecznie podejrzewanego o ten czyn 30-letniego mieszkańca naszego miasta.

Mężczyzna w trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanych czynów i złożył stosowne wyjaśnienia. Wałbrzyszanin odpowie przed sądem za poinformowanie za pośrednictwem poczty elektronicznej policjantów o planowanym 8 marca bm. zdetonowaniu bomby w wałbrzyskim centrum handlowym. Sprawca wywołał tym samym niepotrzebną interwencję wszystkich służb ratowniczych oraz zakłócił pracę wielu instytucji, wiedząc że zagrożenie nie istnieje. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności oraz wysoka nawiązka na rzecz Skarbu Państwa w kwocie nie mniejszej niż 10 tysięcy złotych.

Źródło:
Policja Wałbrzych
sierż. szt. Marcin Świeży

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Leave a Reply