Metal Mine Festival 2017

Przypominamy, iż dnia 26 sierpnia ruszy kolejna edycja Metal Mine Festival. To wydarzenie muzyczne po raz kolejny odbędzie się w jednym z najbardziej wyjątkowych obiektów w Europie: Centrum Nauki i Sztuki – Stara Kopalnia w Wałbrzychu.

Metal Mine Festival to impreza dedykowana fanom muzyki metalowej. Pierwsza edycja imprezy odbyła się 20 sierpnia 2016 roku. Na scenie wystąpili: DECAPITATED, ILLUSION, TORTHARRY, BLOODTHIRST, TERRORDOME, THE SIXPOUNDER, LUNA AD NOCTUM, CINIS, DISORDER, WARBELL.

Headlinerem drugiej edycji Metal Mine Festival będzie legenda greckiej sceny metalowej, zespół SEPTICFLESH. Po ubiegłorocznym świetnym koncercie na Brutal Assault pojawią się w Wałbrzychu, gdzie zmiażdżą wszystkich swoim monumentalnym brzmieniem.

Na Metal Mine Festival 2017 wystąpią: Septicflesh, Furia, Obscure Sphinx, In Twilight’s Embrace. Do składu dołączają również: Antigod, Veal oraz Acid Drinkers, który zagrał na Rock Fest 2017 i gości już na naszym portalu.

ACID DRINKERS, od ponad ćwierć wieku grają w klubach i na największych scenach w Polsce. Szykuje się naprawdę niesamowita dawka energii. Nie trzeba było ich namawiać, powiedzieli że na takiej imprezie ich obowiązkiem jest być i złoić Wam tyłki!

ANTIGOD to przedstawiciel czeskiego metalu. Kontynuując dobrą tradycję na Festiwalu zaprezentują się przyjaciele z Czech. W 2015 roku wydali album WARELIGION który został bardzo dobrze przyjęty przez fanów muzyki metalowej.

Przedstawicielem lokalnej sceny metalowej w tym roku będzie zespół VEAL z Mieroszowa. To pierwszy zespół który zobaczycie podczas 2 edycji. Panowie z VEAL wychowani na przegrywanych kasetach z nostalgią pielęgnują to, co bezpowrotnie zginęło wraz z poprzednim tysiącleciem, nie pozostając jednak dłużnym czasom współczesnym. Nawiązują w swych dokonaniach do czołówki progresywnego i technicznego death metalu z Gojira i Decapitated, oddając miejscami ukłony w stronę Meshuggah, Mastodon.

Kolejne zespoły, które zamykają skład Metal Mine Festival 2017 to:

DOOMAS – zespół ze Słowacji, muzykę którą tworzą określają sami jako Melodic Dark Doom Metal. Zespół F.A.M to przedstawiciel gatunku Death/Grindcore, w 2016 roku ukazała się ich druga płyta “Human Cargo”, album zawiera 14 utworów poruszających się w obrębie death metalu i grindcor’a przyprawionych spora dozą kontrolowanego szaleństwa.

ETERNAL DEFORMITY – zespół, który aktywnie działa od 1993 roku. Na swoim koncie maja siedem albumów w 2016 roku wydali bardzo dobrze przyjęty album No Way Out.

Sprzedaż biletów na Metal Mine Festival 2017 rusza 10-go maja o godzinie 12.00, będą one dostępne w systemie TICKETPRO oraz w sieci sklepów Media Markt, EMPiK, Saturn.

Ceny biletów:
Do 28-go maja 55 zł/ 65 zł do 25-go czerwca/ 70 zł do 13-go sierpnia/ 75 zł od 14-go sierpnia.
Bilety kolekcjonerskie wprowadzone zostaną do sprzedaży pod koniec maja, będą one dostępne w punktach:
Wałbrzych – Stara Kopalnia Centrum Nauki i Sztuki, kasy Welcome Center.
Wałbrzych – Pasaż Tesco, Biuro Usług Turystycznych Jolka.
Wałbrzych – Kiosk z prasą Piaskowa Góra.
Jelenia Góra – DEMO Paweł Drankowski ul. Cieplicka 107/7
Wrocław – Rock Shop – Rynek, D.H. Feniks, IV Piętro – prawa strona.

Galeria prezentująca atmosferę Metal Mine Festival 2016 dostępna tutaj.
Więcej o festiwalu w tagach metalmine.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment