Matka zmarłego Milana w Sądzie

Dnia 13 września 2016 roku do Sądu Rejonowego w Kamiennej Górze została doprowadzona Agata W., 21-letnia matka, której prokuratura już postawiła zarzuty niewłaściwej opieki nad dzieckiem, co doprowadziło do jego zgonu. Chłopczyk miał na imię Milan.

Sąd uwzględnił w całości wniosek prokuratora i zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. W uzasadnieniu Sąd wskazał, iż w pełni popiera stanowisko prokuratora, że istnieje uzasadniona obawa matactwa procesowego. Matka przyznała się do zarzucanych jej czynów związanych z niewłaściwą opieką nad synem i odmówiła składania wyjaśnień.

Przypominamy, iż 10 września 2016 roku w ramach rutynowych czynności policjanci zatrzymali 57-letniego mieszkańca Kamiennej Góry, który miał przy sobie m.in. amfetaminę i metamfetaminę, o czym informowaliśmy wcześniej.
Po przeszukaniu jego mieszkania zastali 21-letnią kobietę i 24-letniego mężczyznę opiekujących się 2,5-letnim dzieckiem.
W przeszukiwanym mieszkaniu znajdowało się również w stojącym wózku ciało 7-miesięcznego niemowlęcia, które najprawdopodobniej nie żyło już od 4-5 dni.

Po sekcji zwłok została wydana wstępna opinia, z której wynika, iż przyczyną zgonu chłopca było zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych.

Sąd na wniosek prokuratora zadecydował o tymczasowym aresztowaniu matki dziecka na trzy miesiące. Wobec dziadka i ojca został już zastosowany tymczasowy areszt.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment