Materac – na jakie parametry warto zwrócić uwagę przy zakupie?

Materac – na jakie parametry warto zwrócić uwagę przy zakupie? Sprawdź ofertę materacy dostępnych w Jeleniej Górze.

Zakup materaca wysokiej klasy wiąże się z podjęciem decyzji dotyczącej jego parametrów. Dzięki zróżnicowaniu oferty producenci wyposażenia sypialni mogą nam zapewnić produkty doskonale spełniające nasze indywidualne potrzeby. O czym warto pamiętać dobierając właściwy materac dla siebie?

Parametry materaca, na które warto zwrócić uwagę

Materace dzielimy ze względu na ich twardość oraz rodzaj zastosowanego wypełnienia. W ten sposób dostosowujemy do naszych potrzeb nie tylko miękkość powierzchni, ale także mechanizm podpierający ciało. Większość dostępnych na rynku materacy piankowych charakteryzuje się niską lub średnią twardością, podczas gdy modele wyposażone w mechanizm sprężynowy częściej przeznaczone są dla użytkowników preferujących twardszą powierzchnię do spania.

Jakie to ma znaczenie dla nas? Co do zasady, osoby lżejsze lepiej będą czuły się na materacu o niższej twardości, który będzie dostosowywał się do kształtu ich ciała. Przykładem takich rozwiązań mogą być materace wypełnione pianką termo oraz wysokoelastyczną, które zapewniają optymalne podparcie ciała nawet przy niewielkim nacisku wywieranym na materac.

Z drugiej jednak strony bardziej wagowi użytkownicy stosujący wyżej wymienione rozwiązania o niskim stopniu twardości zmagaliby się z nadmiernym zapadaniem się ciała w powierzchnię materaca, co przy dłuższym stosowaniu mogłoby prowadzić nawet do problemów natury ortopedycznej. Z tego właśnie powodu istotny jest wybór takiego rozwiązania, które nie tylko zapewni nam komfort, ale także odpowiednio podeprze nasze ciało w trakcie snu.

Dobry materac to taki, który został wybrany w oparciu o naszą budowę anatomiczną oraz subiektywne poczucie komfortu. Każdy z nas jest inny – dlatego też zdarza się, że pomimo zaleceń producenta dotyczących twardości i rodzaju materaca wybieramy dla siebie nieco inne rozwiązania. Atrakcyjnym wyborem dla osób niezdecydowanych lub często zmieniających preferencje dotyczące komfortu będzie materac hybrydowy Hilding Electro, który nie tylko łączy w sobie zalety modeli sprężynowych i piankowych, ale także umożliwia dowolną zmianę twardości materaca w trakcie jego użytkowania.

Czym kierować się wybierając odpowiedni materac?

Duże znaczenie ma renoma producenta interesującego nas rozwiązania. Znani na całym świecie wytwórcy materacy dbają o wykorzystanie jak najlepszej jakości materiałów w produkcji każdego z wytwarzanych akcesoriów. Nawet tani materac może zapewnić nam najwyższy poziom komfortu, o ile dostosowany zostanie odpowiednio do potrzeb naszego ciała. Szczególnie wyraźnie widzimy to w przypadku wysokiej klasy modeli sprężynowych takich jak Hilding Step, który możemy nabyć już za kilkaset złotych.

Dobry producent materacy zagwarantuje nam doskonałą jakość niezależnie od rodzaju i parametrów kupowanego materaca. Hilding Anders, znany również pod takimi markami jak Sleepmed, Pan Materac czy Natura, od kilkudziesięciu lat zapewnia najwyższy standard snu osobom z całego świata. Korzystając z produktów Hilding w oparciu o naszą budowę anatomiczną oraz osobiste preferencje zagwarantujemy sobie spokojny, głęboki i regenerujący sen każdej nocy.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment