Masowa nieobecność radnych na sesji rady miasta

Komunikat miasta Kamienna Góra

Masowa nieobecność radnych na sesji rady miasta uniemożliwiła procedowanie ważnych dla Kamiennej Góry uchwał. Na prawidłowo zwołanej sesji nie zjawili się radni: Jacek Bruździak, Janusz Jarosz, Andrzej Grzyb, Bogdan Murawski, Elżbieta Seweryniak, Łukasz Sławiński, Sławomir Sławiński, Wiesław Sobiechowski i Mariusz Łobos.

Przewodnicząca rady Violetta Majak formalnie otworzyła sesję i zamknęła ją po kilku sekundach z powodu braku wymaganej minimalnej liczby radnych, niezbędnych do prowadzenia obrad.

Podczas dzisiejszego posiedzenia miały zapaść ważne decyzje związane z budową budynku mieszkalnego TBS na ul. Staszica, budową nowej drogi do zabudowy mieszkaniowej przy ul. Krzeszowskiej, budową kompleksu basenów nad Zalewem oraz modernizacją ul. Lubawskiej.

Radni i przewodniczący komisji w radzie miasta przy odpowiedniej frekwencji co miesiąc otrzymują od 2300 do 2500 zł. Jeśli kolejna sesja odbędzie się jeszcze w sierpniu i nieobecni dziś radni zjawią się na niej, nie poniosą żadnych finansowych konsekwencji swej nieobecności.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment