MasakRun 2017

Dnia 1 lipca 2017 roku o godz. 10:00 w Lubawce wystartował jeden z najbardziej ekstremalnych biegów z przeszkodami na Dolnym Śląsku – MasakRun, podczas którego zawodnicy mieli do pokonania bardzo wymagająca trasę z dużą ilością przeszkód o długości około 5 km.

Zawody podzielone zostały na cztery fale, które startowały w odpowiednich odstępach czasowych. Na początku na biegaczy czekał długi i wymagający podbieg pod LubawSKI Stok Narciarski. Później ich zadaniem było zdobyć szczyt Świętej Góry z workiem piasku na barkach. Następnie na odcinku dzielącym ich od mety mieli do pokonania kilkanaście przeszkód. Finiszem był stromy podbieg pod Kruczą Skałę, czyli skocznię narciarską o długości 94 m.Najlepsi w kategorii mężczyzn okazali się: Bartosz Oniszczuk (23:34), Krzysztof Grzegorczyk (24:13) oraz Grzegorz Bublis (24:20). Kategoria kobiet należała do Eweliny Tuśnio (25:45), za nią uplasowały się: Sylwia Paprocka (28:31) oraz Aleksandra Padula-Trojanowska (29:35).

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła ekipa Twardziele Team Bogatynia. Nagrody specjalne otrzymali: Marek Piotrowski jako najstarszy uczestnik biegu, Maja Pietrzak jako nagroda fair play oraz pracownik Miejsko-Gminnego Ośrodka w Lubawce – Marek Krawczyk za zaangażowanie i oddanie przy przygotowywaniu logistycznym i operacyjnym biegu.

Pełne wyniki dostępne są tutaj.

Wydarzenie MasakRun objęte było honorowym patronatem Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego Iwony Krawczyk. Organizatorami biegu byli: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lubawce, Wyższa Szkoła Zarządzania i Coachingu we Wrocławiu, Stowarzyszenie “Brama Opawska” z Opawy.

MasakRun powstał dzięki grupie studentów Wyższej Szkoły Zarządzania i Coachingu, którzy chcieli zaoferować ekstremalny bieg z przeszkodami, którego na Dolnym Śląsku jeszcze nie było. Organizatorzy już zapowiedzieli, że będzie to cykliczna impreza.

Zapraszamy do naszej relacji z tego ekstremalnego biegu.

Share

Zobacz inne

One Thought to “MasakRun 2017”

Leave a Comment