Marszałek Cezary Przybylski z roboczą wizytą w Marciszowie

Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski zawitał dziś (poniedziałek, 13 lutego) z roboczą wizytą do Marciszowa. Marszałek spotkał się z wójtem Wiesławem Cepielikiem, zastępcą wójta Pawłem Truszczyńskim, sekretarz gminy Martą Kwiecień i skarbnik Edytą Banią.

Tematami poruszonymi podczas wizyty były m.in. projekty realizowane w ramach funduszy europejskich oraz inwestycje drogowe i kolejowe, a także budowa Cyklostrady Dolnośląskiej.

– Dziękuję Panu Marszałkowi za tą wizytę. Na spotkaniu roboczym omówiliśmy także ogólną sytuację gminy i nasze lokalne potrzeby. Wśród priorytetowych zadań inwestycyjnych wymagających wsparcia wymieniłem przebudowę zamkniętego obecnie dla ruchu mostu kratownicowego w Marciszowie, budowę trasy rowerowej łączącej gminę Marciszów z istniejącą trasą rowerową w gminie miejskiej i wiejskiej Kamienna Góra, rozbudowę obiektów sportowych w marciszowskim centrum, budowę świetlicy w Świdniku, budowę hali sportowej przy ZSP, budowę gminnego centrum bezpieczeństwa i innych zadań. Jesteśmy umówieni na kolejne terminy rozmów o współpracy nad konkretnymi projektami. Przypomnę, że wspólnie z Panem Marszałkiem i Dolnośląską Służbą Dróg i Kolei jesteśmy w trakcie realizacji dużego projektu przebudowy drogi wojewódzkiej w Marciszowie, gdzie docelowo powstaną nowe chodniki, zatoki autobusowe, przejścia dla pieszych i oświetlenie – mówi wójt Wiesław Cepielik. – Z naszej strony nie zabrakło także pytań o przyszłość trasy kolejowej z Jaworzyny Śl. do Marciszowa przejętej ostatnio przez DSDiK – dodaje wójt.

Więcej informacji z gminy Marciszów prezentujemy tutaj.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment