Maciej Maleńczuk w Wałbrzychu

Dnia 13 maja 2018 roku o godz. 20:00 na terenie Starej Kopalni w Wałbrzychu (ul. Wysockiego 29) odbędzie się koncert Macieja Maleńczuka.

Maciej Maleńczuk, artysta nieobliczalny, zabierze swoich fanów w podróż do korzeni, czyli mocnego, szorstkiego i minimalistycznego grania. Tym samym muzyk przypomni historię, która ukształtowała jego artystyczną postać, a której początki stanowiły solowe występy na ulicach Krakowa. Nie zabraknie takich utworów jak: “Ostatnia nocka”, “Tango libido”, “Sługi za szlugi”, “Dawna dziewczyno” czy “Synu”.

Maciej Maleńczuk to wokalista i gitarzysta rockowy, poeta, a także osobowość telewizyjna. Uważany za jednego z najbardziej awangardowych i kontrowersyjnych polskich artystów muzycznych.

Przypominamy, iż ten artysta urodził się w naszym regionie, dokładnie w Wojcieszowie w 1961 roku, jednak rok później przeprowadził się z matką do Krakowa.

Jest uważany za jednego z najbardziej awangardowych i kontrowersyjnych polskich artystów muzycznych. Maciej Maleńczuk nagrywa i występuje solo, jak również z zespołami Püdelsi, Homo Twist oraz Psychodancing. Ma na koncie trzynaście albumów studyjnych. Współpracował m.in. z takimi artystami jak: Voo Voo, Rei Ceballo, Vera Bila, Krzysztof Krawczyk, Małgorzata Krzysica, Made In Poland, Behemoth, Wu-Hae, Big Cyc czy 5th Element. W 2011 roku został odznaczony Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Bilety od 70 zł dostępne na kupbilecik.pl.Share

Zobacz inne

Leave a Comment