Lucyna Kornobys odebrała nagrodę “Sport bez barier”

W dniu 4 stycznia 2020 roku podczas 85. Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski 2019 roku, zorganizowanego przez “Przegląd Sportowy” oraz Telewizję Polsat, Lucyna Kornobys odebrała nagrodę “Sport bez barier”. Gratulujemy.

Przypominamy, że Lucyna Kornobys urodziła się w Kamiennej Górze 17 lutego 1978 roku. Przez kilka lat wychowywała się w Lubawce. To tam rozpoczęła swoje pierwsze kroki w szkole i w sporcie.

Lucyna Kornobys  to mistrzyni świata paralekkotletycznego czempionatu w Dubaju w pchnięciu kulą i brązowa medalistka w rzucie oszczepem w kategorii F33 (Start Wrocław). Dodatkowo złoto w kuli okrasiła rekordem świata. Sezon 2019 dla Lucyny Kornobys upływał pod znakiem rekordów świata, bo te ustanawiała też podczas World Para Athletics Grand Prix w Bydgoszczy i Finału Grand Prix Polski w Sieradzu. Sport jest jej częścią życia, a przygotowanie głowy do startu, praca nad zniwelowaniem stresu, równie istotna co forma fizyczna. Wywiad z Lucyną Kornobys po powrocie z Paralekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Dubaju dostępny poniżej.

Fot. Lucyna Kornobys

Share

Zobacz inne

Leave a Comment