Lubawscy policjanci prowadzili pościg

Policjanci z Komisariatu Policji w Lubawce w dniu 9 maja br. podjęli pościg za kierującym Audi A3, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kierujący 19 – latek uciekając przez funkcjonariuszami po drogach gminy Lubawka złamał szereg przepisów ruchu drogowego. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna ten nie dość, że nie posiada uprawnień, to znajduje się pod wpływem środków psychoaktywnych, które miał też przy sobie.

Policjanci z Komisariatu Policji w Lubawce w trakcie patrolu miasta próbowali zatrzymać do kontroli Audi A3. Kierowca na ich widok zaczął jednak uciekać w stronę Błażkowej, a następnie Starej Białki. Pomimo użycia w radiowozie sygnałów świetlnych i dźwiękowych kontynuował jazdę, łamiąc szereg przepisów ruchu drogowego. Brawurowy pościg zakończył się w środku lasu w okolicy Starej Białki. Na miejscu okazało się, że kierującym jest 19 – letni mieszkaniec gminy Kamienna Góra, który nie dość, że miał cofnięte przez Sąd uprawnienia do kierowania wszelkimi pojazdami w ruchu drogowym, to do tego znajdował się pod wpływem środków psychoaktywnych. W trakcie dalszych czynności policjanci ujawnili przy mężczyźnie narkotyki. W związku z powyższym został on zatrzymany do wyjaśnienia w tutejszej Komendzie Policji, a jego pojazd zabezpieczono. Poza zarzutami za te przestępstwa 19 – latek usłyszał również zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej. Do wszystkich zarzucanych mu czynów się przyznał, złożył również wyjaśnienia.

Mężczyzna odpowie za posiadanie środków psychoaktywnych oraz prowadzenie pojazdu pod ich wpływem. Za tego typu przestępstwa może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności. Odrębną karą będą grzywny za wielokrotne złamanie przepisów ruchu drogowego oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje teraz sąd.

Źródło: Policja Kamiennogórska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment