Lubawscy policjanci kontrolując pustostany znaleźli narkotyki

Lubawscy policjanci kontrolowali pustostany, jednak zamiast osób potrzebujących pomocy, znaleźli narkotyki.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze oraz podległych jednostek w Lubawce i Marciszowie w ramach działań prewencyjnych mających na celu pomoc osobom bezdomnym, samotnym czy bezradnym kontrolują pustostany na terenie powiatu kamiennogórskiego.

Taką kontrolę przeprowadzali policjanci z Komisariatu Policji w Lubawce w poniedziałek, 19 grudnia br. na terenie byłego dworca PKP. Podczas patrolu natrafili na grupkę młodych osób. Podczas wykonywanych czynności ujawnili przy 25-latku marihuanę.

Przypominamy, że zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii kto, wbrew przepisom tej ustawy, posiada przy sobie środki odurzające lub psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. W wypadku mniejszej wagi sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Źródło: KPP Kamienna Góra, st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka.

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Zobacz inne

Leave a Comment