Lubawscy podpalacze zatrzymani – Komunikat Policji

W ciągu ostatnich tygodni policjanci oraz strażacy interweniowali wielokrotnie w związku z pożarami, do których dochodziło na terenie byłego dworca PKP w Lubawce. Akcje gaśnicze były dodatkowo utrudnione z uwagi na niską temperaturę powietrza.

Policjanci z Kamiennej Góry oraz Lubawki wykonywali wiele działań mających na celu ustalenie sprawców tych podpaleń. W poniedziałek, 19 grudnia br. funkcjonariusze Komisariatu Policji w Lubawce zatrzymali wytypowanych przez siebie podejrzewanych o wspomniane czyny. Dwóch 18-latków z terenu Lubawki trafiło do policyjnego aresztu.

Młodzi mężczyźni w trakcie czynności przyznali się do wielokrotnego podpalenia wspomnianego budynku. Nie byli jednak w stanie wskazać żadnej logicznej przyczyny swojego zachowania.

Obecnie 18-latkom postawiono zarzut zniszczenia mienia, jednak sprawa podpaleń ma charakter rozwojowy. Za przestępstwo, którego się dopuścili, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Ostateczne konsekwencje mogą się jednak różnić w zależności od ustaleń, które poczynią policjanci w dalszym postępowaniu.

Źródło: KPP Kamienna Góra, st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka.

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment