Lubawczanin kierował pojazdem znajdując się pod wpływem narkotyków

Policjanci z Komisariatu Policji w Lubawce na początku maja br. w nocy na terenie Lubawki zatrzymali do kontroli 24 – mężczyznę, który poruszał się swoim pojazdem marki Volvo, znajdując się pod wpływem narkotyków. Kierujący mężczyzna również przy sobie posiadał środki odurzające, jak też niebezpieczne przedmioty oraz tytoń bez wymaganych znaków akcyzy. Mieszkaniec Lubawki został zatrzymany. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

W dniu 1 maja br. w nocy policjanci z Komisariatu Policji w Lubawce w trakcie patrolu zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Volvo V40, którym kierował 24 – letni mieszkaniec miasta. W pojeździe znajdowała się również młoda kobieta. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na ten pojazd ponieważ był niewłaściwie oświetlony. W trakcie przeprowadzonej kontroli drogowej zachowanie kierowcy zwróciło szczególną uwagę policjantów. Był on nerwowy i unikał kontaktu wzrokowego. W związku z powyższym policjanci zdecydowali o przebadaniu go na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik okazał się negatywny. Wtedy funkcjonariusze postanowili poddać go badaniu narkotestem na zawartość narkotyków w organizmie.
W tym przypadku potwierdziło się, że mężczyzna znajduje się pod wpływem środków odurzających. W toku dalszych czynności policjanci ujawnili przy kierowcy 1,58 grama metamfetaminy, jak też tytoń bez wymaganych znaków akcyzy oraz niebezpieczne narzędzia w postaci kastetu, noża i pałki teleskopowej. Kierowca tłumaczył, że czuje się zagrożony i dlatego jest w posiadaniu tych przedmiotów. Ponadto, jak wyjaśnił policjantom, regularnie zażywa narkotyki. Mundurowi zatrzymali 24 – latka do wyjaśnienia w tutejszej Komendzie Policji. Jego pojazd zabezpieczyli na parkingu strzeżonym.

24 – latkowi kryminalni postawili zarzut kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających, jak też ich posiadania. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Teraz o dalszym jego losie zdecyduje sąd.

Za posiadanie środków odurzających oraz prowadzenie pojazdu pod ich wpływem grozić mu może kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Kamiennogórska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment