Liga Rocka 2017 – Big Cyc

Dnia 20 maja w Jelenie Górze odbędzie się Finał Ligi Rocka 2017.

Liga Rocka od 22 lat należy do najciekawszych i liczących się w Polsce przeglądów młodych zespołów rockowych. Od lat trzyma wysoki poziom, otwarta jest na to, co dzieje się w polskim rocku i lawinowo zyskuje z roku na rok nowych odbiorców.

Po serii koncertów eliminacyjnych, które odbywały się na przełomie 2016/2017 roku do finałowego koncertu zakwalifikowały się następujące zespoły: ATME, JOHN REVOLTA, OMNI MODO, FOLYA. Poza konkursowymi zespołami pojawią się także dwa zespoły z Niemiec w ramach projektu „Partnerzy z Kulturą”.

Zespoły będą oceniane w 5-ciu kategoriach: Najlepszy zespół, Najlepszy gitarzysta, basista, wokalista/wokalistka przez członków Jury pod przewodnictwem znanego basisty i kompozytora Mieczysława Jureckiego. Pozostali członkowie Jury: Roman Rogowiecki ( dziennikarz muzyczny – Polskie Radio, Krzysztof Skiba ( Big Cyc ), Wojciech Hoffman ( Turbo ) i Tomasz Rogula ( szef Studia Nagraniowego TR Studio ).

Wszystkie koncerty zapowiadać będzie Błażej Stachewicz – Radio Wawa

Gwiazdą tegorocznej imprezy będzie zespół BIG CYC uważany dziś za najpopularniejszego reprezentanta polskiej sceny rockowej.

20 maja 2017 roku, godz. 16:30 Błonia Jeleniogórskie – Jelenia Góra

Share

Zobacz inne

Leave a Comment