Liga Rocka

Dnia 24 listopada 2017 roku o godz. 17:00 w Jeleniogórskim Centrum Kultury odbędzie się Liga Rocka – Polsko-Niemieckie Spotkania Młodych Muzyków.

Drugi po wakacyjnej przerwie koncert Ligi Rocka będzie okazją do usłyszenia na żywo nowych młodych zespołów grających rocka w jej różnych odcieniach. Jak zapewne wiecie Liga Rocka poszerzyła swoją muzyczną formułę o nowe gatunki, a także wprowadziła novum w swoim regulaminie. Przez 22 lata trwania imprezy Liga Rocka doczekała się szerokiego uznania stając się jednym z najbardziej popularnych przeglądów młodych zespołów na Dolnym Śląsku i jednym z najciekawszych w Polsce. Od 7 lat Liga Rocka poszerzona o prezentacje niemieckich zespołów realizowana jest przez Jeleniogórskie Centrum Kultury przy współpracy Steinhaus e.V. Bautzen w ramach współpracy obu ośrodków kulturalnych.
Dzięki tej imprezie młodzi polscy muzycy mają możliwość pokazania się przed entuzjastyczną jeleniogórską publicznością, zaprezentowania własnej, oryginalnej twórczości we wszystkich rockowych odcieniach, a także zdobycia pierwszych nagród i wyróżnień. Dzięki współpracy z Socjokulturalnym Centrum Steinhaus e.V. Bautzen sympatycy muzyki rockowej mają okazję poznać również niemieckie młode zespoły, które prezentują popularne wśród młodzieży rockowe nurty spod znaku hard core, thrash metal, progressive rock, alternative rock etc. nadając tym samym wysoki poziom imprezy.

Podczas najbliższego koncertu eliminacyjnego 24 listopada 2017 roku o godz. 17.00 w sali nowej JCK, przy ul. 1 Maja 60 wystąpią następujące zespoły:
WARBELL / melodic Heath metal /
EUCALIPTUS / stoner/grunge/rock’n’roll /
NUTSHELL / rock /
POLISH FICTION / punk/ rock /
BULLET RAID / heavy metal /
Gościnnie z Niemiec HUMANY PREY ( death metal )

Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki do odbioru w sekretariacie JCK. Ilość wejściówek ograniczona. Uwaga! Jedna osoba jest upoważniona do odbioru max. 2 wejściówek.Share

Zobacz inne

Leave a Comment