Leśne przedszkole COVID-em niezagrożone – Ruszył cykl zajęć z CBK

Centrum Biblioteczno-Kulturalne Gminy Kamienna Góra rozpoczęło nowy cykl wakacyjnych zajęć dla dzieci – “Leśne przedszkole COVID-em niezagrożone”.

Pierwsze spotkanie odbyło się 7 sierpnia br. Dzieci  wspólnie wyruszyły do lasu w okolicy Pisarzowic, gdzie odbyły się różnego rodzaju gry i zabawy, podczas których uczestnicy poznawali artystyczną stronę natury. Malowali wiatr i inne odgłosy przyrody, przekonali się jak wiele barw można odnaleźć w lesie, a także dowiedzieli się jak brzmi ziemia, wiatr czy woda. Dzisiejsze zajęcia zakończono w CBK. Dzieci zjadły kiełbaski i bawiły się w chowanego.

Już w najbliższy wtorek dzieci zdobędą najwyższy szczyt Rudaw Janowickich – Skalnik, wejdą również na punkt widokowy – Małą Ostrą. Podczas wycieczki dzieciom będzie towarzyszył geolog, który odpowie na wszystkie nurtujące pytania dotyczące kamieni, głazów i formacji skalnych.

W kolejnych tygodniach dzieci dowiedzą się jakie smakołyki można znaleźć w lasach, a jego fragment zabiorą do domu, ponieważ zrobią swój własny… las w słoiku. Poznają też odpowiedź na pytanie jak powstają minerały i jak żywioły wykorzystywane są w muzyce i sztuce. Na zakończenie projektu jego uczestnicy stworzą własną ścieżkę sensoryczną, a ich wysiłek zostanie nagrodzony ogniskiem pod gwiazdami.

Cykl jest organizowany wspólnie z Pisarzowicką Grupą Rekreacyjną, dzięki dofinansowaniu z programu Działaj Lokalnie.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment