Legnica Blues Day – Gary Moore Tribute Band

Miłośników bluesa zamieszkujących w naszym regionie informujemy, iż w dniu 29 marca 2019 roku o godz. 19:00 w legnickiej Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej odbędzie się Legnica Blues Day.

Podczas wydarzenia wystąpi Jack Moore, syn słynnego gitarzysty i wokalisty Gary’ego Moore’a, który zmarł w 2011 roku, autora takich przebojów jak “Still Got The Blues” czy “Wild frontier”. Syn Gary’ego wystąpi wspólnie z zespołem Gary Moore Tribute Band w koncercie będącym muzycznym hołdem dla jego ojca. W skład kapeli wchodzą również basista Łukasz Gorczyca i perkusista Tomasz Dominiki mający na koncie współpracę z Leonem Hendrixem – bratem Jimiego – oraz wokalista Szymon Pejski znany z telewizyjnego talent show “Mam talent” i gitarzysta Kuba Szturm.

W Legnicy zagra również Leszek Cichoński, który jest niezwykle ważną dla społeczności gitarzystów osobą. To on stoi za wrocławskim Gitarowym Rekordem Guinnessa, w ramach którego wystąpili między innymi Steve Vai, Marcus Miller czy Tommy Emmanuel. W Legnicy zagra z powołanym do życia w 1991 roku projektem Guitar Workshop.

To obowiązkowa pozycja w kalendarzu każdego miłośnika solidnego gitarowego grania.

Leszek Cichoński gości już na naszym portalu. Relacja z koncertu w Kamiennej Górze dostępna tutaj.

Bilety dostępne w Legnickim Centrum Kultury:
55 zł (przedsprzedaż)
70 zł (normalny, w dniu koncertu)
30 zł uczniowie i studenci (zakup przed koncertem za okazaniem legitymacji)

Share

Zobacz inne

Leave a Comment