Laptop dla funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Marciszowie

Dzisiaj (środa, 5 stycznia) wójt Wiesław Cepielik przekazał na ręce komendanta powiatowego policji insp. Janusza Cygala przenośny komputer, który ułatwi codzienną pracę funkcjonariuszom z Posterunku Policji w Marciszowie. Zakup został zrealizowany ze środków własnych gminy i wyniósł 3 400 zł.

To kolejne wsparcie Urzędu Gminy Marciszów dla policjantów działających na terenie powiatu kamiennogórskiego. Przypominamy, że w październiku ubiegłego roku wójt Wiesław Cepielik przekazał na ręce komendanta insp. Janusza Cygala testery narkotykowe, o czym informowaliśmy tutaj.

– Staramy się wspierać służby mundurowe i służbę zdrowia, jak tylko możemy. W ostatnim czasie wsparliśmy m.in. kamiennogórski szpital specjalistycznym łóżkiem, ośrodek zdrowia w Marciszowie zestawem do monitorowania pracy serca i defibrylatorem, zadbaliśmy o pojazd dla ratowników ze Świdnika, przekazaliśmy laptop dla MDP w Marciszowie, narkotesty dla kamiennogórskich policjantów. Zakupiliśmy nowy sprzęt niezbędny do działań ratowniczych dla OSP Marciszów i udzieliliśmy wsparcia finansowego w zakresie remontu pomieszczeń garażowych. Wsparliśmy również jednostkę OSP Pastewnik zakupem nowego pojazdu ratowniczo-gaśniczego i PSP Kamienna Góra w zakupie przyczepki do transportu quada. Obecnie za zgodą rady gminy podjąłem starania o nowy radiowóz na potrzeby posterunku w Marciszowie – mówi wójt Wiesław Cepielik.

Wójt Wiesław Cepielik zapowiada, że w bieżącym roku wesprze PSP w Kamiennej Górze zakupem pompy wodnej, jak też prowadzi starania o pozyskanie kolejnego pojazdu ratowniczo-gaśniczego z PSP Kamienna Góra na potrzeby OSP Marciszów.

Więcej informacji z gminy Marciszów prezentujemy tutaj.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment